Trafik Cezası Nasıl Ödenir?

Trafik cezalarını bankalardan, internet vergi dairesinden, vergi dairelerinden ve PTT şubelerinden ödenebiliyor. 15 gün için de ödenmesi durumunda %25 indirim yapılmaktadır.

Vergi Dairesinden Trafik Cezası Ödeme

Vergi Dairesinden trafik cezası ödemek için, posta ile size gelen cezayı, herhangi bir vergi dairesinden ödeyebilirsiniz. Burada ödemeler sadece nakit olarak yapılmaktadır. Ödemeye giderken, cezanın size teslim edildiği tarih yazan bölümü de yanınızda götürmeniz gereklidir. İndirimli olarak yatırılması için bu bölümün olması gereklidir.

Bankalardan Trafik Cezası Ödeme

Gelir idaresi başkanlığı birçok banka ile anlaşmalıdır. Çalıştığınız bankanın anlaşmasının olup olmadığını, bankaların web sitelerinden veya gib.gov.tr adresinden kontrol edebilirsiniz. İnternet bankacılığından T.C. kimlik numarası ve plaka ile ödeme yapılabilmektedir. Bu ödemeleri ister hesabınızdaki paradan, isterseniz kredi kartınız ile yapabilirsiniz.

PTT Şubelerinden Trafik Cezası Ödeme

Trafik cezanızı PTT şubelerinden de, nakit olarak ödeyebilirsiniz.

İnternet Vergi Dairesinden Trafik Cezası Ödeme

İnternet Vergi Dairesi internet sitesine girdikten sonra, MTV ve Trafik Cezası Ödeme bölümünden ödenebilmektedir.

Kimlik/Vergi Numarası, Plakanızı ve Yanındaki Güvenlik Numarasını Giriniz
“Beyanlı Trafik Cezası Ödeme” bölümünden, trafik cezası üzerinde bulunan “Seri/Sıra No ve Tebliğ Tarihini” girip, “Hesapla” butonunda basınız.

Bu bölümden sonra kredi kartı bilgilerinizi girip ödeme yapabilirsiniz.